Majówka w Gdańsku – jak zorganizować krótkie zwiedzanie stolicy Pomorza?

Długi majowy weekend to doskonała sposobność, aby zwiedzić słynne miejsca w Gdańsku. dotknąć niemal namacalnie jego historii, a przy tym cieszyć się bliskością morskiego klimatu. A co jeśli zechcesz zajrzeć także do Gdyni i Sopotu? Na terenie Trójmiasta kursuje kolejka, ale jeśli wolisz niezależność – wybierz się tu własnym autem, a potem skorzystaj z opcji strzeżonego parkingu.

Dotknąć niemal namacalnie jego historii, a przy tym cieszyć się bliskością morskiego klimatu. A co jeśli zechcesz zajrzeć także do Gdyni i Sopotu? Na terenie Trójmiasta kursuje kolejka, ale jeśli wolisz niezależność – wybierz się tu własnym autem, a potem skorzystaj z opcji strzeżonego parkingu.

Gdzie bezpiecznie zostawić auto w Gdańsku?

Auto można zostawić w okolicy bramy starego miasta, po czym od razu wybrać się w trasę. To doskonały punkt wyjścia na całodzienną „wyprawę”.

Idealny parking strzeżony, czyli jaki?

Przede wszystkim zlokalizowany w kluczowym dla użytkownika miejscu. Czy istnieje uniwersalne? Miejscem, w które każdy przyjezdny kieruje swoje pierwsze kroki, jest zwykle gdańska starówka. Z tego powodu opłacało się zaaranżować nieopodal duży i przystępny cenowo parking – wyjaśnia przedstawiciel grupy Interparking.

Zostawisz auto w pobliżu bramy Starego Miasta, ale jednocześnie Dworca Głównego, Fontanny Neptuna czy Centrum Solidarności. Stamtąd wyruszysz pieszo w jeden z całodziennych pieszych szlaków turystycznych.

Parking w Gdańsku w praktyce – ceny i dostępność

Jeśli chodzi o Gdańsk, Parking Centrum oferuje aż 200 miejsc postojowych, z których można korzystać przez całą dobę. To przestrzeń dostosowana także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli zdecydujesz się na zabezpieczenie pojazdu w takiej formie, do wyboru będziesz mieć zarówno postój krótkoterminowy, jak i w wymiarze dobowym.

Cena parkingu zależy w dużej mierze od tego, czy interesuje cię abonament, czy usługa jednorazowa. Miejsca postojowe w centrum zarządzane prze grupę Interparking kosztują:

  • 1 godzina – 4 zł;
  • 1 dzień – 20 zł.

Sprawdź także warunki parkowania samochodu w tej okolicy na dłużej. Miesięczny abonament kosztuje ok. 360 zł, a wszystkie formalności można przeprowadzić na stronie internetowej operatora.