Gdańsk dla ciekawych: spotkania z archeologią

 

W tym mieście każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a ogromna liczba atrakcji sprawi, że na nudę nikt narzekać tu nie będzie. Gdańsk jest przecież miastem wyjątkowym, a wycieczki po jego terenie każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. Nie brak tu miejsc, które z pewnością warto zobaczyć ze względu na ich artystyczną formę lub historyczne znaczenie, nie brak tu również atrakcji, dzięki którym każdy z nas może poszerzyć swą wiedzę o świecie. Dla miłośników historii i dla tych, którzy nawet w czasie krajoznawczej wycieczki chcą poszerzać swą wiedzę, miejscem godnym polecenia może się okazać Muzeum Archeologiczne. Co warto wiedzieć na temat tej niezwykłej placówki? Dlaczego jest ona tak kuszącym punktem w programie niemal każdej wycieczki po Gdańsku?

Muzeum Archeologiczne to jedna z ważniejszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Gdańsk. Zgromadzone tu zbiory tworzą wspaniałą kolekcję, która może oczarować zarówno miłośników nauki, jak i tych turystów, którzy w muzealnych murach znaleźli się nieco przez przypadek. Jedno jest pewne – ze względu na historię tego muzeum warto mu poświęcić nieco czasu. Ta placówka muzealna może się przecież pochwalić historią, która sięga XVII stulecia! Warto też podkreślić, że spora część prezentowanych tu zbiorów należała dawniej do Gdańskiego Towarzystwa Przyrodniczego,- naukowej instytucji, która powstała w połowie XVIII wieku. A co z siedzibą muzeum? I ona była pierwotnie własnością Gdańskiego Towarzystwa Przyrodniczego, a mieszkańcy Gdańska znali ją doskonale pod nazwą Dom Przyrodników. Dziś jest to jeden z ważniejszych punktów na naukowej mapie Gdańska oraz miejsce, któremu w trakcie wycieczki po tym mieście z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi.

Czy ta atrakcja przekonała Cię do odwiedzenia Gdańska? Sprawdź, co jeszcze można robić w tym mieście podczas weekendowego wypadu.